logo
„Akcja aktywacja – młodzi do dzieła!”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 maja 2016 20:00

Logo FIO

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Korzenna do udziału w realizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mogilnie w partnerstwie z Centrum Kultury w Korzennej oraz Pracownią Rękodzieła Artystycznego „AKANT” projekcie pn. „Akcja aktywacja – młodzi do dzieła!”. Pozyskano na ten cel środki finansowe Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Działania będą realizowane w okresie maj – grudzień 2016 roku. Wyznaczonym celem projektu jest zwiększenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej dzieci i młodzieży z terenu Gminy Korzenna.

W ramach projektu organizowane będą dwa bloki warsztatowe:
warsztaty tańca mażoretkowego – są to warsztaty taneczno – rytmiczne podczas których ćwiczone są układy taneczno-marszowe mażoretek, 
warsztaty instrumentalno – marszowe - nauka gry na instrumentach, warsztaty sekcyjne gry na instrumentach, nauka musztry; na bazie warsztatów utworzona zostanie sekcja orkiestry dętej.

Uczestnicy warsztatów będę mieli możliwość wystąpienia wraz z Orkiestrą Dętą OSP Mogilno na 4 koncertach oraz będą uczestniczyć w nagraniu wspólnej płyty. Dla wszystkich uczestników projektu zapewniamy - catering w trakcie zajęć, ubezpieczenie na czas trwania zajęć, materiały szkoleniowe  (pen drivery, smycze, długopisy, zeszyty nutowe).

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (wiek 6-18 lat) mieszkających w Gminie Korzenna.

Do projektu zakwalifikujemy 27 osób. Wypełnione i podpisane karty zgłoszeń można składać w terminie 11 – 25 maja 2016 r. w siedzibie Centrum Kultury w Korzennej (Dwór) u Pani Ewy Januszkiewicz. Szczegółowy  regulamin rekrutacji oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej OSP Mogilno, Centrum Kultury w Korzennej oraz w ich siedzibach.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin rekrutacji (*.pdf)

Karta zgłoszenia do projektu (*.pdf)

 

POZNAJ NAS


WSPIERAJĄ NAS