logo
Podsumowanie akcji 04-06 lutego 2020
Wpisany przez dh Agata Bugara   
czwartek, 06 lutego 2020 20:52

W ciągu ostatnich dni byliśmy dysponowani w sumie do 6 akcji ratowniczych.


Pierwszą dyspozycję otrzymaliśmy 04.02 o godz. 19:15 do powalonego drzewa w Mogilnie. W trakcje dojazdu do miejsca zdarzenia zostaliśmy przekierowani do Posadowej Mogilskiej gdzie bus wypadł z jezdni. Po przybyciu na miejsce ustalono, że podróżujący sami opuścili pojazd. Pasażerowie zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie wskazał konieczności ich hospitalizacji. Pojazd został sprawdzony i zabezpieczony jednak znajdował się poza pasem jezdni dlatego właściciel musiał usunąć samochód na własną rękę.

04.02.2020 - Posadowa Mogilska - bus wypadł z jezdni.

Siły i środki:

 • zastęp GBARt JRG Nowy Sącz
 • zastęp GLBA Mogilno
 • zastęp SLRt Krużlowa Wyżna
 • Zespół Ratownictwa Medycznego
 • Policja

W tym samym czasie zastęp GBA wyjechał do powalonego drzewa w Mogilnie. Działania strażaków polegały na usunięciu zagrożenia.

04.02.2020 - Mogilno - drzewo powalone na jezdnie.


 

05.02.2020 o godzinie 4:47 zostaliśmy zadysponowani do Posadowej Mogilskiej gdzie bus wypadł z jezdni. Wezwanie okazało się Fałszywym Alarmem w dobrej wierze, ponieważ przejeżdżający zgłosił pojazd, który znajdował się poza jezdnią. Jak się okazało był to ten sam samochód, do którego byliśmy wzywani w dniu poprzednim.

SIS:

 • zastęp GBARt JRG Nowy Sącz
 • zastęp GLBA Mogilno
 • ZRM
Również tego samego dnia o godzinie 7:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o powalonym drzewie, które blokowało przejazd na drodze gminnej w miejscowości Mogilno. Nasze działania polegały na usunięciu zagrożenia.

05.02.2020 - Mogilno - drzewo powalone na jezdnie.

SIS:

 • zastęp GLBA OSP Mogilno

W tym samym dniu o godz. 13:02 zostaliśmy zadysponowani do Boguszowej gdzie również drzewo blokowało przejazd. Nasze działania polegały na usunięciu zagrożenia.

05.02.2020 - Boguszowa - drzewo powalone na jezdnie.

SIS:

 • zastęp GLBA OSP Mogilno


W dniu 06.02.2020 o godz. 18:03 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Mogilno, gdzie znajdował się bus poza jezdnią. Po przybyciu na miejsce teren został zabezpieczony i udzielono pomocy pasażerom w wydostaniu się z pojazdu. Podróżującym została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc oraz zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie wykazał konieczności hospitalizacji żadnego z podróżujących. Ruch na drodze został wstrzymany. Przez fatalne warunki atmosferyczne została wezwana piaskarka.

06.02.2020 - Mogilno - bus wypadł z jezdni

SIS:

 • zastęp GBARt JRG Nowy Sącz
 • zastęp SCRt JRG Nowy Sącz
 • zastęp GLBA Mogilno
 • zastęp GBA Mogilno
 • zastęp SLRt Kruzlowa Wyzna
 • dwa ZRM
 • Policja
 

INFORMACJEPOZNAJ NAS


WSPIERAJĄ NAS