logo
Podwójne podium naszej jednostki
Wpisany przez dh Agata Bugara   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:34

W dniu 15 czerwca na stadionie sportowym w Królowej Górnej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Udział brało w sumie 16 drużyn (w tym 11 męskich i 5 kobiecych) z dwóch gmin: Korzenna oraz Kamionka Wielka. Podczas zawodów rozegrano trzy konkurencje tj. musztra, sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Po zaciętej rywalizacji, nasza drużyna kobieca zajęła I miejsce, a drużyna męska III miejsce. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 30 czerwca na stadionie w Podegrodziu.

 


W sztafecie trzeba wykonać: spięcie węża W-75 do rozdzielacza, przeskoczenie płotka oraz rowu, ominięcie 3 tyczek, pokonanie równoważni oraz ściany drewnianej, spięcie do rozdzielacza węża W-52 oraz prądownicy.

Ćwiczenie bojowe polega na: dobiegnięcie do miejsca ułożenia sprzętu (podestu), zbudowanie linii ssawnej, zbudowanie linii głównej z 2-ch odcinków W-75, zbudowanie 2-ch linii gaśniczych (po 2 odcinki W-52 każda), uruchomienie motopompy i zassanie wody, podanie 2-ch prądów wody ze stanowisk gaśniczych, przewrócenie pachołków, obrócenie tarczy prądem wody.


 

Wyniki dla Gminy Korzenna

Grupa A (mężczyźni):

  • 1 miejsce - OSP Korzenna
  • 2 miejsce - OSP Lipnica Wielka
  • 3 miejsce - OSP Mogilno
Grupa C (kobiety):
  • 1 miejsce - OSP Moglino
  • 2 miejsce - OSP Wojnarowa
  • 3 miejsce - OSP Jasienna

Skład drużyny grupa "A": Szymon Pres (dowódca drużyny), Jakub Przychocki, Dominik Szlag, Patryk Kołodziej, Grzegorz Michalik, Karol Chronowski, Marcin Kiełbasa, Mateusz Zwolenik, Wiktor Bugara.

Skład drużyny grupa "C": Kamila Gajdosz (dowódca drużyny), Nicole Jarosz, Ewa Szczygieł, Patrycja Bielak, Magdalena Kociołek, Agata Bugara, Martyna Bacia, Karolina Chronowska, Łucja Jaworecka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za poświęcony czas na treningach i dostarczone emocje na zawodach.


Galeria (fot. OSP Mogilno)

 

INFORMACJEPOZNAJ NAS


WSPIERAJĄ NAS