logo
Zapraszamy do Orkiestry Dętej OSP Mogilno
Wpisany przez Jadwiga Jelińska   
sobota, 03 lutego 2018 11:14

II Powiatowy Przegląd Orkiestr OSP w Korzennej

Orkiestra Dęta OSP Mogilno prowadzi nabór instrumentalistów. Wiek i doświadczenie nie grają roli, wystarczy tylko zaangażowanie i trochę wolnego czasu.

 

Członkiem Orkiestry Dętej może być każdy. Nie jest wymagane doświadczenie, gdyż dla osób początkujących będą lekcje gry na instrumencie. W miarę możliwości Orkiestra zapewnia instrument, zatem posiadanie własnego nie jest warunkiem koniecznym. Aktualnie Orkiestra liczy 20 osób, ale grupa jest otwarta na nowe osoby. Kierownik i kapelmistrz zachęcają do zapisów, a członkowie potwierdzają, że warto wstąpić w szeregi instrumentalistów.

 

 

- Uczestnictwo w orkiestrze daje mnóstwo możliwości rozwoju i zaprezentowania swoich umiejętności przed dużym gronem odbiorcówzapewnia kapelmistrz – Andrzej Bogdał.

 

- Warto wstąpić do Orkiestry ponieważ pozwala ona możliwość rozwoju pasji. Poza tym daje możliwość wyjazdów, poznawania nowych ludzi i gry w miłej atmosferze – zachęca kierownik orkiestry – Janusz Zwolenik.

 

Orkiestra Dęta OSP Mogilno powstała w 2010 roku z inicjatywy wójta Gminy Korzenna – Leszka Skowrona. Największym jej sukcesem jest I miejsce na Przeglądzie Orkiestr Strażackich na szczeblu powiatowym w 2015 roku. Dużym osiągnięciem jest także II miejsce na Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wysowej w 2016 roku oraz wyróżnienie podczas  Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity czyli prestiżowej i największej imprezy skupiającej różnorakie orkiestry dęte z terenu Małopolski.

 

 

Orkiestra od samego początku istnienia, corocznie uświetnia swoimi występami uroczystości kościelne, państwowe i gminne, a także imprezy plenerowe i okolicznościowe poza Gminą Korzenna.

 

- Dla mnie Orkiestra to forma relaksu i możliwość rozwoju własnych umiejętności, związanych zresztą z jedną z moich pasji. Poza tym szansa na to, żeby dać coś od siebie, na tyle na ile to możliwe – mówi Agnieszka Sierotowicz, która należy do Orkiestry od początku, a gra na puzonie.

 

- Gra w orkiestrze daje mi satysfakcję oraz radość z pokonywania coraz to wyższych progów warsztatu muzycznego – mówi Krystian Górka, który również jest w Orkiestrze od początku i gra na trąbce.

 

 

 

Próby Orkiestry w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej przy Kościele w Mogilnie.

 

 

Jadwiga Jelińska (Reda)

plakat: dh Agata Bugara; miniaturka: archiwum Orkiestry; fot. Jadwiga Jelińska

 

INFORMACJEPOZNAJ NAS


WSPIERAJĄ NAS